25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Ekskluzive: “Vjosa Osmani me parti të re”, Ja si do të quhet partia e saj!

Gazeta NewBorn, mëson se Osmani me disa figura tjera pritet që së shpejti ta formojë partinë e re e cila pritet të quhet Lëvizja e Re Demokratike. Siç mëson Gazeta NewBorn, pjesë e LRD-së, do të jetë Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli, Fatmir Rexhepi, Faton Peci, Korab Sejdiu. Poashtu NewBorn, mëson se më vonë këtij subjekti mund të i bashkohet edhe Donika Kadaj e Lumir Abdixhiku. Të njëjtat burime thonë se një ide e tillë është diskutuar që sa kohë dhe ky mund të jetë fundi i Osmanit në LDK dhe fillimi i saj në parti të re.

Related posts

Rezultatet: Ja kë votuan shqiptarët për të larguar sonte nga Big Brother

dardanianews

Zbulohet drama e seancës ku u votua Hoti, këta janë 3 deputetët që llogariste LDK’jë e që s’votuan ‘pro’

dardanianews

Messi drejt rikthimit tek Barcelona? Argjentinasi i mbyll “derën” PSG-së, nuk ka rinovim

dardanianews