2.3 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Lajme

Të parin e Tiranës e nisin me urgjencë për në Turqi, është i infektuar me COVID-19

Më 28 korrik, kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj, është konfirmuar me COVID-19 dhe nga atëherë, nuk është dhënë ndonjë detaj për ecurinë e betejës së tij me këtë sëmundje.

Por sot, OraNews shkruan se ai është nisur për Turqi, ku do të mjekohet në një prej klinikave të njohura të këtij vendi.
“Burime pranë kryebashkiakut, familjarë dhe të njohur bëjnë të ditur se Erion Veliaj është nisur për kurim jashtë vendit, disa ditë pas njoftimit për prekjen me COVID-19. Mësohet se ai do të kurohet në një nga spitalet e njohura turke. Gjithashtu mësohet se kryebashkiaku tashmë ka mbërritur atje”, thuhet në njoftimin e Ora News.

 

 

Related posts

Skenari i përgatitur për shkarkimin e Veliut, kush do të i ndalojë këto “erëra” për rrëzimin e Qeverisë

dardanianews

Milaim Zeka: Albin Kurti është takuar me Gjykatën Speciale në Prishtinë!

dardanianews

Motoçiklistët shpëtojnë nga vdekja, pasi ndiqen nga një tigër

dardanianews