25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Adriatik Kelmendi: Me “protestu n’shesh” apo “mu fal n’shesh!”

Publicisti Adriatik Kelmendi përmes një postimi të tij në Facebook ka shprehur shqetësimin e tij zhvillimet e fundit në vend. Kelmendi ka bërë një krahasim mes protestës 15 minutëshe të VV-së dhe protestës së ditës së sotme me moton “Falu n’shesh” duke nxjerrë përfundimin se “na i kanë përzi kabllat dicka qitash…Lëmsh, lëmsh!

Ja postimi i Kelmendit ne Facebook:

Na i kanë përzi kabllat diçka qetash. Krejt e drejtuan gishtin kah LVV për provën 15-minutëshe të protestës në shesh. E kritikuan Sveçlën pse s’mori masa në kohë pandemie.
Sot doli se pas provës u mbajt suksesshëm protesta “Falu n’shesh” nga besimtarët myslimanë. Vetë Sveçla u ankua se s’u respektua pandemia.
Lëmsh, lëmsh!

Related posts

Kamberi e vendos flamurin kuqezi në Kuvendin e Serbisë, Bërnabiqi e Daçiqi i kërkojnë ta largojë

dardanianews

Ra në Badovc me veturë, doktori arrin të shpëtojë

dardanianews

Nis Për’puthen Prime, Bora Zemani ia merr terminin kryesor “Big Brother-it” të Arbana Osmanit

dardanianews