2.5 C
New York
February 2, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Adriatik Kelmendi: Nëse s’bën të mbahen dasma e ahengje, atëherë si mund të mbahen zgjedhjet këtë verë?

Drejtori i ri i Klan Kosovës dhe publicisti i njohur Adriatik Kelmendi në një postim të tij në Facebook duke mos pohuar as mohuar mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve nacionale në Kosovë ka bërë një krahasim interesant me vendimin e fundit të qeverisë për mosmbajtjen e dasmave dhe ahengjeve këtë verë dhe mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme, shkruan Botapress.
Adriatik Kelmendi ka shtruar pyetjen:
A bën ta ndani mendjen?!
Nëse mendoni se bën të mbahen zgjedhje këtë verë, atëherë bën të mbahen edhe bankete e ahengje dasmash.
Nëse s’bën të mblidhen njerëzit për bankete se rrezik, atëherë si mund të rrezikohen njerëzit duke dalë në zgjedhje?!
S’po jap mendim se a duhet të bëhen ose jo. Vetëm fokusim.

Related posts

COVID-19/ Ekspertët më të mirë gjermanë: Izolimi ishte një gabim gjigand, nuk ka rrezik për një valë të dytë infeksioni

dardanianews

EXIT POLL-i i Klan Kosovës: Ky është rezultati në Skenderaj

dardanianews

Prokuroria nis hetimet ndaj Kurtit, Sveçlës dhe Abazit për hyrje në dhomën e përgjimeve

dardanianews