5.6 C
New York
December 9, 2023
DardaniaNews
FeaturedShëndetësi

Infektologu Krasniqi: Me fat Kosovë, së shpejti numri i të shëruarve e kalon atë të rasteve aktive

Me anë të një postimi në Facebook, Krasniqi ka thënë se numri i të shëruarve së shpejti do ta kalojë numrin e rasteve aktive, shkruan lajmi.net.

Krasniqi po ashtu ka konfirmuar se në Klinikën Infektive nuk është shtruar asnjë pacient i ri me koronavirus.

Postimi i plotë i Krasniqit:

Një javë fantastike në Kosovë
Për 6 ditë 170 të shëruar
vetëm 60 raste të reja
Sot në klinikë, asnjë rast i ri
Koronavirusi ka marrë teposhten.

Këto 2 vija shpejt do të priten (takohen) dhe numri i të shëruarve do të tejkalojë numrin e rasteve aktive (personat me COVID)
Me Fat Kosovë
Vazhdojmë .  /Lajmi.net/

Related posts

Lajmi fundit: “Franca pezulloi vizat për Kosovën”, Macron: Pres përgjegjshmëri nga Kurti e Vuçiq

dardanianews

Merreni si shembull Ibrahim Rugovën

dardanianews

Drilon Gashi flet pas lirimit nga detyra, ka një mesazh për “dushmanët”

dardanianews