27.1 C
New York
June 25, 2024
DardaniaNews
Teknologji

APPLE IPHONE 12 DO TË KETË 4 VERSIONE TË NDRYSHME DHE NJË CILËSI TË PËRBASHKËT

Të gjitha modelet e reja iPhone vinë me konektivitet 5G dhe ekrane OLED të cilët kanë ngjyra dhe kontrast më të mirë sesa ekranet LCD

Apple po planifikon një tjetër ndryshim madhor në linjën e iPhone që do të lançojë këtë vit, nëse raporti i fundit nga personaliteti i YouTube dhe zbuluesi Jon Prosser, rezulton të jetë i saktë.

Ashtu si raportimet e tjera, Prosser thotë se iPhone 12 vjen në katër variante të ndryshme: një version 5.4-inç me çmim 650 dollarë, një version 6.1-inç me çmim 750 dollarë, një tjetër version 6.1-inç me çmim 1,000 dollarë dhe një 6.7-inç me çmim prej 1,100 dollarë.

Modelet 650 dhe 750 dollarëshe si duket janë versione të reja të iPhone 11 dhe pritet të debutojnë me dy kamera në vend të modeleve të shtrenjta me tre kamera.

Ato më të shtrenjtat kanë një sistem kamerash të trefishtë me sensorë si Lidar të iPad Pro.

Të gjitha modelet e reja iPhone vinë me konektivitet 5G dhe ekrane OLED të cilët kanë ngjyra dhe kontrast më të mirë sesa ekranet LCD

Ky është lajm i madh sepse ekranet OLED gjenden vetëm tek modelet e shtrenjta si iPhone 11 Pro dhe Pro Max.

Së fundi nëse raporti provon të jetë i vërtetë, flagshipi i ardhshëm i Apple do të ishte më i lirë sesa iPhone 11 700 dollarë.

Zakonisht Apple prezanton modelet e reja të iPhone në Shtator por sipas disa informatave këtë vit disa prej tyre mund të dalin në treg me vonesë. /PCWorld Albanian

Related posts

Alarmon mjeku: “Rrjeti 5G vret, fikni telefonat inteligjentë”

dardanianews

27 Janar, 2021 Më e shpejta ndonjëherë: BMW M5 CS – deri në 100 km/orë në vetëm 3 sekonda

dardanianews

KENl ende Nokia 3310, kompania kërkon tia riktheni, ja sa ju shpërbIen

dardanianews