22.4 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
Lajme

Spahiu: Albin Kurti mund të futet në burg!

Analisti politik Nexhmedin Spahiu, i ka komentuar zhvillimet politike që kanë ndodhur kohët e fundit në Kosovë pas pezullimit të dekretit të presidentit Hashim Thaçi, për mandatimin e Avdullah Hotit nga Lidhja Demokratike e Kosovës për kryeministër.

Spahiu tha se Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës po e përgatisin terrenin për të bashkëqeverisur nëpërmjet një skenari interesant.Madje sipas tij pjesë e skenarit mund të jetë edhe futja në burg e liderit të Vetëvendosjes njëherit kryeministrit në detyrë Albin Kurtit.
shkruan /GazetaBlic/

Related posts

Grenell në Twitter: Kosova e Serbia takohen në Shtëpinë e Bardhë me 2 shtator

dardanianews

Sondazh: Kush është fajtor për ftohjen e marrëdhënieve Kosovë-Shqipëri?

dardanianews

“Do arrestohen të tjerë për vrasjen e Liridonës, Naimi kërkonte lekë borxh!”, Milaim Zeka bën deklaratën e fortë

dardanianews