18.7 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Bajrush Morina: Ja pse “e përkrah” protestën e aktivistëve të Vetëvendosjes?

Analisti politik, Bajrush Morina ka komentuar provat për protestë nga aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje. Sipas Morinës po dëshmohet publikisht se VV-ja është parti që e kap shtetin, e shkel ligjin e Kushtetutën, shkruan Botapress

Morina tha se e “përkrah” protestën e aktivistëve të VV-së për 3 arsye. Për më shumë lexoni postimin e plotë më poshtë.

Postimi i plotë:

Une “e perkrah” protesten e aktivisteve te VV-se per 3 arsye: 1. Keta po e dijne paraprakisht vendimin e Kushtetueses prandaj po “trajonohen” per protesta kunder Qeverise Hoti! 2. Sepse kane marre “leje” paraprake nga U.D. ministri I protestave Xhelali I Sveçles! 3. Po deshmohet publikisht se VV eshte parti qe e kap shtetin, e shkel Ligjin e Kushtetuten! Ju po dini! Ju grahni!

Related posts

Rifat Jashari, historia e ndritur e Kosovës dhe Vjosa Osmani e ardhmja e ndritur e saj

dardanianews

Fjalët prekëse të bashkëshortit gruaja e të cilit vdiq sot nga koronavirusi në QKUK

dardanianews

Muhaxheri: Vjosa qëndroi e vetme dhe s’e tradhtoi votuesin e LDK-së, s’e përkrahëm asnjë

dardanianews