16.5 C
New York
June 7, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajmeShowbiz

Bie sërish në pranga ish bosi i drogës, burri i Albërie Hadërgjonaj

Mentor Hadërgjonaj, një nga  personazhet e dikurshëm të dosjes “Kokaina”, një histori ndërkombëtare e antidrogës përgjatë 2001 ka riprovuar sërish prangat. Siç bëjnë me dije burime të gazetares Anila Hoxha, 52-vjeçari u ndalua pas shtatë ditëve i shpallur në kërkim policor pasi është kallëzuar nga i vëllai për dhunë në familje.

I dyshuari, që mban emrin Din Gjonaj, u denoncua nga i vëllai Adem Hadërgjonaj, që cili ka rrëfyer në polici se konflikti mes anëtareve të familjes nisi për posedimin e një objekti në Tiranë. Gazetarja Anila Hoxha thotë për Top Channel se Gjonaj (Mentor Hadërgjonaj) sipas të vëllait ka shkuar në ish ndërmarrjen e materialeve të prodhimit  dhe i ka kërkuar familjarit të tij të dalë prej andej.

Siç referon policia i dyshuari gjendej nën shoqërinë e shtetasit S.K, një tjetër i bashkëdënuar me Hadërgjonajn gjatë megaprocesit të kokainës.

“Ata më kërcënuan se duhet të dal nga banesa që kam brenda këtyre ambjenteve –tregon kallëzuesi- më pas vëllai më kapi për fyti dhe pastaj këputi çelësat e objektit. S.K, nuk me preku me dorë, por më thanë se do më nxirrnin zvarrë“ shton më tej denoncuesi.

Burimet e policisë shtuan për Anila Hoxhën se Din Gjonaj dyshohet për dhunë një familje, ndërsa 52-vjeçari nuk e ka pranuar akuzën.

Mentor Hadërgjonaj, nga Kosova në vitet 2000 ka pasur në dorë gjithë tregun e kokainës e Europës Qendrore.

Ai ka qenë edhe si ish bashkëshorti i këngëtares së njohur Albërie Hadërgjonaj.

Related posts

Mësohet nga janë të infektuarit e fundit me koronavirus në Kosovë

dardanianews

Vdes mjeku i njohur në Spitalin e Pejës, ishte në orarin e punës

dardanianews

“U zhgënjeva – të etur për pushtet – kështu nuk çkapet shteti” – Reagimet për kapjen e bordeve nga VV

dardanianews