25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
Lajme

Balaj: Kurti po harron që vet për herë të parë ia dha dy ministri Listës Serbe dhe emëroi një këshilltar serb

Albulena Balaj, zv/kryeministre sonte në Argument Plus ka komentuar deklaratat nga opozita se zgjedhja e një zv/kryeministër serb zbeh legjitimitetin e Qeverisë Hoti.

Balaj thotë se është Albin Kurti që për herë të parë ia dha Listës Serbe dy ministri, ndërkohë që emëroi për vete një këshilltar serb.
‘’Në asnjë mënyrë nuk e zbehin legjitimitetin. Kjo qeveri është legjitime, sikurse cdo qeveri tjetër. Harrojnë që për herë të parë në Kosovë dy ministri i janë dhënë Listës Serbe pikërisht nga Albin Kurti. Mos të harrojmë të tjerat. Kurti ka pasë këshilltarë që nuk e kanë njohur Kosovën. Kjo është ajo që duhet të bëhet temë, e jo emërimi i një zv/kryeministri’’.

 

 

Related posts

Vuçiqi mobilizon ushtrinë, “kërcënon” Kosovën

dardanianews

Policia serbe arreston dy llapjanë në Merdare

dardanianews

Situata alarmante rreth Ukrainës, pritet një telefonatë Biden -Putin

dardanianews