14.4 C
New York
May 6, 2021
DardaniaNews
Lajme

Takohen Zemaj e Ahmeti, a vendoset sot fati i Prishtinës

Pas rritjeve të rasteve pozitive me COVID-19 në kryeqytet, kryetari Shpend Ahmeti ka takuar sot ministrin e Shëndetësisë Armend Zemajn, raporton Express

Ahmeti bashkë me drejtorin e Shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashin, dhe atë të Inspeksionit, Adonis Tahirin, janë duke diskutuar me Zemajn për gjendjen me COVID-19 në kryeqytet.

Momentalisht në kryeqytet janë mbi 800 raste aktive me koronavirus.

Related posts

VV-ja i përgjigjet Thaçit pas letrës së tretë

dardanianews

Banorët e Prishtinës duhet t’i mbajnë dritaret e mbyllura, prej sot e deri të premten

dardanianews

Deputetët Rexhepi e Shala ,a do të dalin nga LDK për t’iu bashkuar Vjosa Osmanit

dardanianews