10.8 C
New York
April 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Baton Haxhiu e Berat Buzhala e kaluan kufirin ilegalisht dhe erdhën në Kosovë?!

Burime të sigurta të Kosovo Insights raportojnë se më 21 maj, rreth orës 8:20 në pikën kufitare Kosovë – Shqipëri, Qafë Morinë, kanë hyrë në Kosovë ilegalisht Berat Buzhala dhe Baton Haxhiu.

Sipas informacioneve që kosovoinsights.com i posedon, Nexhmi Krasniqi ish-drejtori i Policisë së Rajonit të Prizrenit dhe tani drejtor i Policisë Kufitare ka urdhëruar që këta të lejohen që ta kalojnë kufirin.

Ata në shoqërimin e ish komandanti të Stacionit Policor në Gjakovë, Krist Gjoka, që kishte shkuar për t’i marrur, e kanë kaluar kufirin për në Kosovë.

Related posts

“Trutë në tokë t’i kisha qit”, stafi i Vjosa Osmanit thotë se u.d e presidentit po kërcënohet

dardanianews

Të infektuarin me koronavirus e kap sulmi gjatë transmetimit direkt

dardanianews

49 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 25 të shëruar

dardanianews