April 19, 2024
DardaniaNews
FeaturedKronika e zezë

E dhimbshme: Vdes 9 vjeçari nga aksidenti në Podujevë

Gjashtë persona u përfshinë në një aksidentin që ndodhi  me 29 prill në fshatin Bradash të Podujevës.

Në mesin e tyre edhe 9 vjeçari Bleron Gashi i cili nuk arriti të iu mbijetojë lëndimeve.

Bleroni ka ndërruar jetë sot ndërsa varrimi i tij do të bëhet në ora 15:00 në varrezat e fshatit Bradash.

Vdekjen e tij është konfirmuar edhe nga policia.

“Lidhur me rastin, nga QKUK është informuar se viktima mashkull kosovar i cili ishte në tretman mjekësor, ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion, ndërsa i dyshuar është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë./Indeksonline/

Related posts

E dhimbshme: Ish-studentja e dalluar dhe profesoresha universitate vendos ta lë Kosovën- u kërkon falje të gjithëve që i ndihmuan në ngritjen e saj

dardanianews

Shpërthim në Veri të Mitrovicës, lëndohen dy persona, dëmtohen disa vetura

dardanianews

Çka duhet të dini për virusin që po prek vetëm fëmijët e po përhapet me të madhe në Kosovë dhe Shqipëri

dardanianews