5 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Bombardohet Ministria e Shëndetësisë me komente “Arben Vitia” në Facebook, ata i fshijnë

Ministria e Shëndetësisë së fundmi ka publikuar një fotografi të Armend Zemajt me titull “Adresim i Ministrit Armend Zemaj lidhur me situatën rreth Covid-19”.

Nje fluks i madh komentesh janë duke u bërë në këtë postim të Ministrisë së Shëndetësisë. E komenti më i shpeshtë duket që është “Arben Vitia”.

Komentuesit janë duke e shprehur paknaqësinë ndaj ndërrimit të Ministrit të Shëndetësisë, dhe po kërkojnë rikthimin e Arben Vitisë në krye të detyrës.

Sipas qytetarëve Arben Vitia po cilësohet si heroi i Kosovës në fushën e Pandemisë COVID-19.

Ndërkohë disa qytetarë kanë raportuar se komentet që i kan bërë në postimin e Ministrisë së Shëndetësisë, janë fshirë dhe po vazhdojnë të fshihen. Kjo për arsye se kishin komentuar “Arben Vitia”.

Related posts

Sali Berisha flet nëse do të jetë dëshmitar në rastin e Hashim Thaçit, nëse i konfirmohet aktakuza

dardanianews

Oliver Smichtt: Ç’punë ka Rama që hyn në negociata me Vuçiç për ndarjen e Kosovës?

dardanianews

Petritsch: Amerika kërkon njohje reciproke, BE’ja të jetë më e kujdesshme me Kosovën shkaku i pesëshes mosnjohëse

dardanianews