22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Lajmi i fundit: Aleksander Vuçiq kërcënohet me vdekje nga…

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është kërcënuar me vdekje, raportojnë mediat serbe, transmeton Gazeta Express.

Zëvendësministret Zorana Mihajloviq dhe Maja Gojkoviq kanë dënuar kërcënimet me vdekje që i janë bërë Vuçiqit përmes rrjeteve sociale.

“Gjithkush ka të drejtë për pikëpamjet e tij, të pajtohet ose të mos pajtohet me politikën e dikujt, por kur dikush kërcënon presidentin e Serbisë me një plumb, nuk është një ndryshim mendimi, por gjuhë urrejtjeje dhe kërcënime me vdekje,” tha Mihajloviq.

Ajo tha se autoritetet kompetente duhet të reagojnë ndaj kërcënimeve të tilla, veçanërisht nëse ata tashmë e dinë se ka njerëz prapa tyre që janë autorë të disa krimeve.

Related posts

Reagon Xheku pas masave të reja të Qeverisë: Tash po e presim trenin me na qu n’Bllacë

dardanianews

Armend Zemaj për herë të parë zbulon një bisedë mes Ibrahim Rugovës dhe Tahir Zemajt, ja çfarë i kishte premtuar presidenti

dardanianews

A janë të përfshirë Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli në vrasjen e komandant Drinit?

dardanianews