5.8 C
New York
March 5, 2024
DardaniaNews
EkonomiFeaturedLajme

Bordi i ZRrE-së vendos për tarifat e reja: Rryma shtrenjtohet për 14%

Bordi i Zyrës së Rregollatorit për Energji (ZRrE), në mbledhjen e mbajtur të enjten, ka miratuar tarifat e reja për KESCO-n.

Kësisoj, rryma tash e tutje apo duke filluar nga 1 prilli do të shtrenjtohet për 14% bazuar në këto tarifa.

Kështu ka marrë vendim Bordi i ZRrE-së të enjten, raporton Paparaci.

Një vendim i tillë ka pasur kundërshtime nga opozita dhe shoqëria civile në Kosovë.

Megjithatë, Qeveria e Kosovës muajve të fundit ka ndarë milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike.

Related posts

Dosja sekret: Kosovarët nuk pranojnë të ndahen nga Tito, edhe sikur të shkojë Kosova me Shqipërinë

dardanianews

96 raste të reja me COVID-19, ja nga cilat komuna vijnë të infektuarit

dardanianews

Oferta e komandantit të Koshares, deklarohen nga Vetëvendosje, tregojnë nëse e pranojnë ofertën publike të Anton Qunit

dardanianews