8.3 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Lajme

Brenda Veriut të Mitrovicës, Albini dhe Vjosa përshëndeten me shqiptarët

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendose”, Albin Kurti dhe presidentja e vendit, Vjosa Osmani po qëndrojnë në veri të Mitrovicës.

Indeksonline ka siguruar disa pamje të vizitës së tyre në këtë pjesë të Republikës.

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti së bashku me ushtruesen e detyrës të presidentes, Vjosa Osmani, po vizitojnë në këto momente qytetin e Mitrovicës.


Ata kanë ecur në këmbë përmes urës dhe kanë dalë në veri, shkruan Reporteri.net.

Gazeta Online “Reporteri.net”, ka siguruar video ku shihen Kurti e Osmani duke ecur pranë urës së Ibrit dhe duke dalë në veri.

 

Afër sheshit dhe urës shihen forca të Policisë, të cilët janë shpërndarë edhe në pjesë të tjera të qytetit.

Related posts

Shkenca shpjegon: Si penetron dhe godet koronavirusi organizmin

dardanianews

Vetëvendosja s’po e lë vdekjen m’u bë LAJM!

dardanianews

Lajm i mirë, arrin kamioni më plot ndihma për Kosovën

dardanianews