16.1 C
New York
April 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Serbët i kthejnë prapa Kurtin e Osmanin

Gjatë vizitës së sotme të kryetarit të Lëvizjes “Vetëvendosjes” dhe u.d Vjosa Osmanit në Mitrovicën e Veriut, një grup serbësh i detyruan ata që ta ndërprejnë vizitën në kë pjesë, shkruan Gazeta Express.

Ata kanë ecur në këmbë përmes urës dhe kanë dalë në veri.

Kjo ka bërë që të ketë forca të shumta të Policisë nëpër rrugë, sidomos tek Ura e Ibrit.

Aty shihen dhjetëra serbë teksa brohorasin dhe e ndërprenë vizitën e dy politikanëve kosovarë. Në shoqërinë e Kurti dhe Osmanit shihen edhe kandidatët për deputetë nga lista e përbashkët

Related posts

Bora e marsit e zë në befasi shtetin, kjo është gjendja e autostradës “Ibrahim Rugova”

dardanianews

Kaq para të ruajtura në banka kanë kryetarët e komunave të Kosovës – por kush është “kampioni”?

dardanianews

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron vërshime

dardanianews