28.1 C
New York
July 12, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Buzhala: Vetëm ky politikan me këtë vendim mund ta përfundojë krizën politike në Kosovë

Gazetari Berat Buzhala, po shprehet i bindur se krizën politike aktuale në vend, e ka shkaktuar kryeministri Albin Kurti, duke e shkarkuar nga detyra ministrin e Brendshëm Agim Veliun.

Buzhala ka thënë se kriza mund të përfundohet në momentin që Kurti e tërheq këtë vendim, përcjell Bota sot.

Sipas tij, këshillat tjera që jepen kinse për përfundimin e krizës, janë të njëanshme, tendencioze dhe dashakeqe.

Postimi i plotë i Buzhalës në Facebook, pa ndërhyrjen e redaksisë:

Keta qe po i organizojne protestat me sahana ne ora tete ne mbramje: LDK ta terheq mocionin, Albini te jap pergjegjesi per shkarkimin e Agim Veliut – mandej edhe do ofendime ne kurriz te ketij te fundit .

Shume te pavarur po dokni.

Ideja eshte kjo: Krizen e ka shkaktu Albini duke e shkarku Agimin. Kriza mundet me u perfundu ne momentin qe Albini e terheq vendimin qe e shkaktoi krizen.

Cdo keshille tjeter qe jepet, per kinse perfundimin e krizes, eshte e njeanshme, tendencioze dhe dashakeqese.

Cka nenkuptohet me “Albini duhet me dhane pergjegjesi?” E kemi ni tuj dhane pergjegjesi ne konference per shtyp.

M sulmi ndaj opozites. Pse cka pritet prej opozites. Me hy me i nda LDK’ne e LVV’ne. Me ju thane cka? Rrini bashke pashe te lumin Allah.

Qartazi dihet qysh eshte fute Kosova ne krize politike. Qartazi dihet kush ia ka ngrehe kamben.

Pse duhet me e ngarku LDK’ne me pergjegjesi, nese Albini e ka dite prej fillimit se cfare reaksioni ka me pase? Ne marreveshje eshte thane qarte, e zeze mbi te bardhe, qysh mundet me u shkarku nje minister prej kryeministrit. Cdo gje tjeter eshte demagogji.

Tepsiat e aluminit jane ma te mira me kersite. Ani me e pase edhe far golluzhdre – goruzhde te madhe afer.

Related posts

Vjen lajmi i mirë! Japonezët gjejnë zgjidhjen, ky është ilaçi që shëroi pacientët me koronavirus për 4 ditë

dardanianews

Edi Rama shtrihet në spital, i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale

dardanianews

I martuar dhe me dy fëmijë në Kosovë, zbulohet se kush ishte gruaja që ndodhej në Ferrarin e Dj shqiptar që humbi jetën tragjikisht

dardanianews