21.3 C
New York
June 25, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Deputeti i Vetëvendosjes Fitim Uka ankohet se po shpifin ndaj tij dhe familjes, ja çka paralajmeron

Deputeti i Vetëvendosjes Fitim Uka përmes një postimi në facebook ka përgënjeshtruar disa media të caktuara të cilat sipas tij kanë janë etiketuar kinse janë punësuar në institucione të ndryshme pasi ky është bërë deputet.

Ai ka thënë se është e qartë, që këta po përpiqen që të dëmtojnë imazhin tim, ama nuk e di çfarë borxhi u ka familja ime. Sidoqoftë, besoj që së shpejti do t’i sqarojmë të gjitha.

Asnjë prej familjarëve të mi, këta që janë etiketuar (sepse familja ime është pak më e madhe), nuk janë punësuar nga unë. Që të gjithë, ama bash të gjithë, punojnë para se unë të merrem me politikë, bilez para se unë të përfundoja studimet e mija. Po e ripotencoj, SHUMË PARA SE UNË TË MERREM ME POLITIKË.

Postimi i plotë:

Të dashur,

Unë kam qenë i vetëdijshëm, që angazhimi në politikë ka një çmim. Nëse çmimi janë shpifjet e vazhdueshme, atëherë kjo ka një mënyrë si adresohet. Tashmë, kam filluar procedurat e padisë për shpifje dhe ankesën në Këshillin e Medieve të shkruara.

Është e qartë, që këta po përpiqen që të dëmtojnë imazhin tim, ama nuk e di çfarë borxhi u ka familja ime. Sidoqoftë, besoj që së shpejti do t’i sqarojmë të gjitha.

Asnjë prej familjarëve të mi, këta që janë etiketuar (sepse familja ime është pak më e madhe), nuk janë punësuar nga unë. Që të gjithë, ama bash të gjithë, punojnë para se unë të merrem me politikë, bilez para se unë të përfundoja studimet e mija. Po e ripotencoj, SHUMË PARA SE UNË TË MERREM ME POLITIKË.

Këtë do ta dëshmoj së shpejti, kur të ftohem për të dhënë sqarimet e mija para organeve kompetente.

Related posts

Lajmi i fundit: Vdes ish-kryeparlamentari i Kosovës, Kolë Berisha

dardanianews

Ekskluzive: Lista Serbe përkrah rrëzimin e Qeverisë së Hotit, vendi drejt zgjedhjeve

dardanianews

Gruaja e George Floyd i drejtohet mediave, me vete kishte marrë edhe të bijën – nuk mund të ndalte lotët derisa fliste

dardanianews