4.9 C
New York
January 30, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Dikush po i kërkon Vjosa Osmanit të kalojë në Vetëvendosje

Pas shkarkimit të Agim Veliut nga posti i ministrit të Punëve të Brendshme nga Kryeministri Albin Kurti, LDK ka propozuar inicimin për mocion votëbesimi ndaj qeverisë.

Kundër këtij mocioni në mbledhjen e djeshme të kryesisë së LDK-së ka votuar kryeparlamentarja Vjosa Osmani dhe ka abstenuar ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit i qeverisë Kurti, Lumir Abdixhiku.

E dikush po e kërkon edhe kalimin e Vjosa Osmanit nga LDK-ja në partinë e Albin Kurtit.

Një faqe në Facebook është hapur me emrin ‘Vjosa Osmani shko me Vetëvendosje’.

Kryetarja e Kuvendit e cila në zgjedhjet e fundit ka qenë kandidate e LDK-së për kryeministre ka arritur të marrë 176 mijë vota më 6 tetor.

Kryetari i GP të LDK-së, Arben Gashi pritet që të propozojë vendimin e kryesisë së LDK-së për mocion votëbesimi ndaj qeverisë Kurti pjesë e të cilës është dhe Lidhja Demokratike e Kosovës.

Related posts

Nga milionat në toka e shtëpi e deri te kreditë në banka – kjo është pasuria e shefave të grupeve parlamentare

dardanianews

Mësohet nga janë të infektuarit e fundit me koronavirus në Kosovë

dardanianews

Ish-deputeti i LDK-së: Ju pata paralajmëruar për letrën e 16 kongresistëve, të orkestruar nga Gjuriqi – Politikanët tanë t’i lënë anash egot

dardanianews