28.1 C
New York
July 12, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Doris Pack Mësim LDK-Së: Rezistoni Egoizmit Të Grenellit Dhe Trumpit, Rugova nuk do të Dorëzohej!

Ish-eurodeputetja gjermane Doris Pack, ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit politike në Kosovë, më konkretisht ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Pack përmes një cicërime në Twitter, ka thënë se gjithë kjo çfarë po ndodh në Kosovë është lojë e presidentit amerikan Donald Trump dhe ish-ambasadorit të Amerikës në Gjermani, Richard Grenell.
Pack ka porositur LDK-në që të kujdeset për Kosovën, duke potencuar se Rugova do të kishte vepruar ndryshe.

“Unë pres që ata që janë në krye të LDK-së t’i rezistojnë kësaj loje egoiste nga Richard Grenell dhe Donald Trump. Ata nuk interesohen për pasojat e Evropës Juglindore dhe Bashkimit Evropian, ata janë të shqetësuar vetëm për zgjedhjet e rrezikuara të Trumpit. Unë pres që LDK-ja të kujdeset për Kosovën. Rugova do të vepronte ndryshe”, ka shkruar Pack në Twitter, përcjell Koha.

Lidhja Demokratike e Kosovës, në krye me Isa Mustafën, ka dërguar tashmë në Kuvendin e Kosovës nënshkrimet e mbi 40 deputetëve, për mocion mosbesimi ndaj Qeverisë pjesë e së cilës është edhe vet.
Ich erwarte von den Verantwortlichen #LDK diesem egoistischen Spiel von #Grenell+ #Trump zu widerstehen. Ihnen sind die Folgen für SOE +EU egal;es geht ihnen nur um die gefährdete Wahl Trumps.Ich erwarte von LDK,dass ihnen Kosovo am Herzen liegt.#Rugova würde anders handeln.

— Doris Pack (@pack_doris) March 20, 2020

Related posts

Rama për Kurtin: Revolucionar që hap luftë imagjinare me Amerikën, plagët e Kosovës i përdor për politikë

dardanianews

Richard Grenell: Pse Albin Kurti dhe Vjosa Osmani nuk i kanë dënuar sulmet me raketa të Hamasit

dardanianews

Kalon kriza e urisë: Ukraina dhe Rusia merren vesh për eksportin e grurit në tregun ndërkombëtar

dardanianews