12.3 C
New York
April 13, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Lajmërohet Vjosa Osmani me një kërkesë: Mos e luftoni njëri tjetrin

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani dhe nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas dorëzimit të mocionit të mosbesimit për qeverinë Kurti, raporton Gazeta Express.

Osmani ka shkruar në profilin e saj në Twitter se duhet të luftohet korona virusi, e ka bërë thirrje që liderët të mos e luftojnë njëri tjetrin.

Të njëjtën porosi e ka shkruar në të dy gjuhët, atë shqip dhe anglisht.

Kjo është hera e parë që Osmani është deklaruar lidhur me mocionin që e ka paralajmëruar Lidhja Demokratike.

jo ka votuar kundër kur kjo temë është diskutuar në kryesi të partisë.

LDK sot ka dorëzuar në Kuvend të Kosovës mocionin me 46 nënshkrime./GazetaExpress/

Vjosa Osmani
@VjosaOsmaniMP
#LuftoniKoronaVirusin#MoseLuftoniNjeriTjetrin #FightCOVID19 #DontFightEachOther

434
5:34 PM – Mar 20, 2020
Twitter Ads info and privacy
160 people are talking about this

Related posts

Ngjarje dramatike në Rusi: Grupi Wagner vetëm katër orë larg Moskës, hynë në rajonin e Lipetsk-ut

dardanianews

(Video): “Vritni një serb, do të vrasim njëqind myslimanë”, sot 27 vjet nga fjalimi i Vuçiqit

dardanianews

BAMIRËSIA E KURBETÇARËVE NË ZVICËR NDERON HEROIN RRUSTEM BRUQI ME NGRITJEN E SHTATORËS NË PEJË

dardanianews