25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
Kronika e zezë

E dhimbshme: Natën e Festës së Bajramit ndërron jetë Florije Bytyci, pjestar e shërbimit korrektues

Në kohën kur shqiptarët e besimit islam po shënojnë Natën e fundit të muajti të shenjtë të Ramazanit të quajtur si Nata e Festës së Bajramit, familja Bytyci nga komuna e Lipjanit kanë marrë një lajm të dhimbshëm, përcjellë Botapress.
Lajmin e ka bërë të ditur Diamant Bytyci, familjar i të ndjerës, përmes një postimi në Facebook:
Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi”
Në këtë natë të madhe të Ramazanit na la më e dashura jonë, qika Agjës Floreta Bytyqi.
Vorrimi bëhet nesër 24.05.2020 në ora 14:00, për shkak të situatës nga pandemia vorrimi do të bëhet nga familjarët e afërm.
Ju faleminderit që ndani dhimbjen me ne!
Floreten do ta kujtojmë përherë me kujtime të bukura ashtu siq jetoj.

Related posts

Kjo është femra që u gjet e vdekur mbrëmë në banesën e saj në Prishtinë

dardanianews

Alma Kaçi thotë se për vajtjen tek Safeti shkak u bë JOQ

dardanianews

E rëndë: Punëtorët e ujësjellësit përplasin 2-vjeçaren me veturë dhe e hedhin trupin në kanal!

dardanianews