22.4 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
Kronika e zezëLajme

E tmerrshme: 64-vjeçari ngacmon seksualisht mbesën e tij, e kërcënon me thikë dhe i thotë se e do për grua

Vajzat dhe gratë janë viktimat më të shpeshta të dhunës në familje, ngacmimeve e sulmeve seksuale. Në shumë raste, viktima janë të miturat, të cilat keqpërdoren seksualisht nga persona të rritur. Të tilla ngjarje bëhen edhe më të trishta kur ndodhin brenda familjes, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tmerrshëm dyshohet se ka ndodhur të hënën në Fushë Kosovë, ku një 64-vjeçar po dyshohet se e ka ngacmuar seksualisht mbesën e tij, të moshës së mitur.

Sinjali ka mësuar detaje e trishta të asaj që ndodhi në orët e mbrëmjes, në shtëpinë e familjes së tyre, kur i dyshuari u fut në dhomën e viktimës.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se 64-vjeçari po dyshohet se fillimisht e ka kapur viktimën për rrobave dhe ka tentuar ta tërheqë, duke e kërcënuar me një thikë në dorë.

Për të mos mbaruar me kaq, sipas informacioneve të para, i dyshuari i është drejtuar mbesës duke i thënë se do ta marrë për grua, situatë kjo që e ka shqetësuar vajzën.

Të njëjtat burime thonë se viktima ka arritur që të ikë nga shtëpia, ndërkohë që rasti është denoncuar në Polici.

Si rezultat i raportimit, i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit është dërguar në mbajtje me urdhër të Prokurorit të Shtetit.

Ndryshe, i dyshuari për këtë rast rrezikon të dënohet me burgim. Sipas Kodit “kushdo që ngacmon seksualisht personin tjetër, në veçanti personin i cili është i ndjeshëm për shkak të moshës, sëmundjes, paaftësisë, varësisë, shtatzënisë, paaftësisë së rëndë fizike apo mendore, dënohet me gjobë ose me burgim deri në tri (3) vjet.”

/GazetaSinjali/

Related posts

Frederik Ndoci: Është turp të krahasohet Adem Jashari me Gjergj Kastriotin

dardanianews

Skender Hyseni pjesë e dialogut në Qeverinë “Kurti 2”

dardanianews

Çfarë ndodhi? Surpriza për Mevlanin përloti gjithë studion e Përputhen

dardanianews