5.8 C
New York
March 25, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Edhe Enver Robelli kritikon Albin Kurtin, thotë se VV po del të jetë shumë e etur

Gazetari Enver Robelli, i cili njihet si përkrahës i madh i Albin Kurti dhe Lëvizjes Vetëvendosje, ka kritikuar liderin e partisë Albin Kurtin, i cili është edhe kryeministër në detyrë i Kosovës.

Robelli, ka reaguar pas emërimeve të reja nga Qeveria Kurti në bordet e Ndërmarrjeve Publik, ku kryeministri në detyrë ka emëruar anëtar dhe kandidat për deputetë të VV’së.

Ai ka shkruar se VV duke se është shumë e etur andaj ka kapur Bordin e Ujësjellësit, sipas tij nuk po dihet a erdhi dita për kapje apo çkapje të shtetit.
Me gjase shume e etur VV. Andaj e ka kapur se pari Bordin e Ujesjellesit. Per ta shuar etjen. Erdhi dita. Veç nuk po dihet: kapje a çkapje?”, ka shkruar Robelli.

Related posts

Milaim Zeka: Të jeni të bindur që pas 29 majit, kryeministër i Kosovës do të jetë Avdullah Hoti

dardanianews

A e dini Kjo lutje është shërim për 99 sëm’undje:

dardanianews

Bashkëluftëtari i Sali Çekajt godet rënd “komandantet e Rognerit”

dardanianews