21.7 C
New York
September 24, 2021
DardaniaNews
Featured Sport

Ekipi i Spanjës niset për Kosovë, e injoron emrin e shtetit tonë

 

Ekipi i kombëtares së Spanjës është nisur për në Kosovë, ku do ta luajnë ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror.

Në një postim në profilin e tyre në Twitter, kombëtarja e Spanjës tha se po nisen për në Prishtinë, por pa e përmendur fare emrin e Kosovës, shtetit ndaj të cilit do të zhvillojnë ndeshje me të drejta të barabarta, shkruan Gazeta Express.

“Nisemi për Prishtinë, për t’u rikthyer me tri pikët”, thuhej ndër tjera në postimin e tyre.

Ndeshja e parë e zhvilluar mes Kosovës dhe Spanjës përfundoi 3:1 për “Furinë e Kuqe”. /Gazeta Express/

Related posts

Media Gjermane: Grenell e ndihmoi LDK-në për ta rrëzuar Kurtin, ja cili është plani i marrëveshjes

dardanianews

Osmani i reagon ashpër Thaçit: Gjarpri provoi të kafshojë nderin e familjes sime

dardanianews

Kurti nga Shkolla “Qamil Batalli”: Nga java e ardhshme mësimi nis 8 orë në ditë

dardanianews