31.3 C
New York
June 26, 2022
DardaniaNews
Ekskluzive Featured

EKSKLUZIVE: “Kryesia e Ngushtë” e LDK-së, sot nga ora 13:00 pritet të vendos për emrin e kandidatit për Kryeministër

Kryesia e Ngushtë e Lidhjes Demorkatike të Kosovës sot pritet të vendos për emrin e kandidatit për kryeministër nga kjo parti.Kështu i kanë thënë Gazetës Blic burime brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës.”Sot, në ora 13:00 pritet që Kryesia e ngushtë e LDK-së të vendos për emrin e kandidatit për kryeministër”, tha ku burim i Gazeta Blic.
Ai ka shkruar dje se qeveria e ardhshme duhet të jetë e aftë për të luftuar Covid-19 dhe për ti shërbyer popullit.
Javën tjetër unë do të ndërmarr hapat e fundit kushtetues për të mundësuar formimin e një Qeverie të re me një legjitimitet të plotë nga Parlamenti, i aftë për të luftuar # COVID19 dhe për t’i shërbyer popullit. Tarifat dhe reciprociteti duhet të bien për të forcuar mbështetjen e SHBA dhe BE për Kosovën”, ka shkruar Thaçi.

Related posts

Vazhdon debati: Bekim Haxhiu me akuza të rënda ndaj Xhelal Sveçlës: Është dezertor, ka ikë prej luftës

dardanianews

Ukrainasit shpërthejnë anijen ruse, pamje dramatike të poshtërimit të Moskës!

dardanianews

Gani Geci: A është Valon Syla i biri i serbes me emrin Oliverë (OLA)?

dardanianews