18.9 C
New York
June 19, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Ekskluzive: Kuvendi nesër në ora 11:00 voton për mocionin e votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që seanca për mocionin, e ngritur nga Lidhja Demokrate e Kosovës për rrëzimin e Qeverisë Kurti, të mbahet nesër me fillim prej orës 11:00.

Burimet e IndeksOnline brenda takimit kanë thënë se shefat e grupeve parlamentare pas debatit të gjatë, u pajtuan që deputetët të njoftohen për mbajtjen e seancës gjatë ditës së neserme, e mërkurë 25 mars.

Mosioni i ngritur nga LDK mbante nënshkrimet e 44 deputetëve ndërsa pro rrëzimit të qeverisë Kurti tashmë janë deklaruar zyrtarish edhe partitë opozitare, PDK, AAK e Nisma./IndeksOnline/

Related posts

Ministrja Nagavci reagon pas dyshimeve për sulm seksual ndaj një nxënëseje të klasës së parë

dardanianews

NGA KUSH DUHET TË MBROHEN “VLERAT E LUFTES“

dardanianews

“Miti i viktimizimit dhe heroizimit”, Bytyçi vjen me një reagim publik për shqiptarët dhe serbët, ja pse e përmend Rugovën

dardanianews