2.5 C
New York
February 2, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

ErdhiDita e Analistëve, gruaja e Armend Mujës avansohet nga ministrja Rozeta Hajdari

rjeta Islami-Muja është avansuar në punën e saj, pak javë pas fillimit të Qeverisë Kurti. Nga Udhëheqëse e Divizionit që ishte, Islami-Muja është avansuar si UD në Departamentin për Integrim Evropian dhe Koordinim të Politikave.

Vendimi është marrë nga ministrja e Ekonomisë, Tregtisë, Industrisë, Punësimit, Ndërmarrësisë e Investimeve Strategjike, Rozeta Hajdari, shkruan Indeksonline.
Arjeta Islami-Muja është gruaja e analistit, Armend Muja që njihet si analistë në shumë televizione kosovare.

Muja ishte një nga kritikuesit më të mëdhenj në studiot televizive të Qeverisë Haradinaj.

Arjeta Islami-Muja më parë ka punuar si zyrtare e lartë për tregti ndërkombëtare në MTI./Indeksonline

Related posts

Instituti “John Hopkins”: Biden do vendosë sanksione ndaj çdo politikani që kërkon bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

dardanianews

Takimi 40 minutësh i ambasadorit amerikan me Vjosa Osmanin

dardanianews

Aty ku askujt nuk i shkonte në mend, “Spiuni” nga Moska zbulon planin e arratisjes së Putin nëse humb luftën

dardanianews