22.4 C
New York
May 26, 2024
DardaniaNews
Showbiz

Është kristal i qartë’, Will Smith thotë se e ka lexuar të gjithë Kuranin

Ylli i filmave të Hollywoodit, Will Smith, tha se ai e lexoi librin e shenjtë, Kuranin, faqe për faqe Ramazanin e kaluar.

“Më pëlqeu thjeshtësia; Kurani është kaq i qartë; është kristal i qartë”, i tha Smith gazetarit egjiptian, Amr Adeeb në Big Time Podcast.

“Fryma e tij ishte kaq e bukur dhe e qartë”.

Foto: Screenshot/YouTube

Smith vazhdoi duke thënë se ai ishte i befasuar me ngjashmëritë midis librave të shenjtë të Judaizmit, Krishterimit dhe Islamit.

“U habita se si është si një histori, nga Tora përmes Biblës dhe në Kuran. Unë kurrë nuk e kuptova plotësisht Abrahamin si babanë dhe më pas ndarjen me Isakun dhe Ismailin dhe ishte bukur të merrja përfundimin e këtij kuptimi”.

Foto: Getty Images

Smith, i cili u bë titujt kryesorë për goditjen e Chris Rock në skenë në ‘Oscars’ dy vjet më parë, tha se ai u kthye në spiritualitet për t’u marrë me sfidat që përjetoi.

Pas grindjes, Akademia e Filmit e ndaloi Smithin të merrte pjesë në ‘Oscars’ ose ndonjë ngjarje tjetër të akademisë për 10 vjet. /Telegrafi/

Will Smith reveals that he reads the entire Quran during Ramadan

Related posts

Andi nuk e duron Xhulin – e ofendon sërish

dardanianews

Sara shkon në shtëpinë e Bardhit, ka një mesazh

dardanianews

Policia e Zvicrës konfirmon arrestimin e disa këngëtarëve nga Kosova e Shqipëria – ka gjetur edhe armë gjatë bastisjes

dardanianews