22.4 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
LajmeSociale

Familja kërkon ndihmë për djalin e tyre 2-vjeçar, i duhet transplanti i veshkës

Familja Zhara nga Peja ka kërkuar ndihmë për djalin e tyre dyvjeçar Leart Zharan, të cilit i duhet transplanti i veshkës.

Nëna e tij, Yllka Rexhepi-Zhara në një prononcim për Klankosova.tv ka thënë se Learti është duke u trajtuar në Turqi që dy muaj.

Për ta vazhduar trajtimin mjekësor të Leartit, familja Zhara theksoi se duhen edhe 40 mijë euro, shifër të cilën nuk mund ta përballojnë.

Më poshtë mund ta gjeni postimin e plotë të saj:

Apel për ndihmë

Te dashur familjar miq shoke dashamire djali jone Leart Zhara është duke u trajtuar ne Turqi qe 5 javë, Learti në Turqi është diagnostifikuar me diagnozën HUS – Hemolitik syndrom, kjo është sëmundje shume e rrezikshme që i sulmon te gjitha organet, djalit tone Leartit ja ka sulmuar veshkat dhe janë shume te dëmtuara .

Per ta vazhduar trajtimin mjekësor deri ne transplant na nevojiten edhe 40.000 Euro .

Për ne si familje kjo shume është e papërballueshme, lusim te gjithë ata qe kane mundësi te na ndihmojnë për trajtimin e vazhdueshëm të Leartit .

Ju lutem shpërndajeni sa me shume

Nr: xhirollogarisë 2031000153888570 Teb Bank

Nr e telefonit : 044793179 049167126

Related posts

Rezultate befasuese/ Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diel, ja cila parti kryeson

dardanianews

Kush janë dy biznesmenët që kanë në pronësi kamionin që transportoi 400 kg kokainë

dardanianews

Rusia po e tradhton Serbinë: Ky është plani rus për njohjen e Kosovës shtet

dardanianews