22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Fëmijët, varësi nga TikTok, pas vdekjes në Shkodër, shumë prindër në Shqipëri janë alarmuar

Rrjetet sociale janë kthyer në obsesionin që ka rrëmbyer në masë edhe vëmendjen e fëmijëve.

Të ndikuar edhe nga mësimi online shumica e kësaj grup-moshe tashmë gëzon pronësinë e një telefoni dhe shpeshherë veprimtaria e tyre në to mbetet jashtë syrit prindëror.

Teksa dalin nga dera e shkollës ata na tregojnë rrjetet sociale të preferuara dhe veprimtaritë kryesore që zhvillojnë në to.

Por, shumë fëmijë janë bërë të ndërgjegjshëm se në rrjete sociale qëndrojnë edhe rreziqe.

Rasti i të miturit nga Shkodra që u gjet i vdekur në tentativën për të bërë një video ën Tik-Tok duket se ka alarmuar prindërit që kanë këshilluar fëmijët të mos e përdorin më këtë aplikacion.

 

Related posts

Forbes: Këto janë vendet më të sigurta nga coronavirusi

dardanianews

Anton Quni me një rrëfim të padëgjuar: As legjendat nuk janë më prekëse se sa ngjarjet e vërteta në Betejën e Kosharës

dardanianews

Gjermania teston aplikacionin për monitorimin e përhapjes së koronavirusit

dardanianews