27.1 C
New York
June 25, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Gjakderdhje në veri të lumit Ibër”, Berisha i reagon Albin Kurtit

Ish-deputeti i Kosovës, Zafir Berisha, ka reaguar ndaj kryeministrit në detyrë Albin Kurtit.

Berisha, ka folur për gjakderdhjen që po përmendet në veri të lumit Ibër, nga kryeministrit dhe disa zyrtarë qeveritarë.
Berisha përmes një postimi në Facebook, thotë se nëse sipas Albin Kurtit ka politikanë në Prishtinë që e duan këtë gjakderdhje në veri, atëherë pse nuk po i arreston ata?

Postimi i plotë:

Sipas Albinit, ka politikan edhe në Prishtin “që duan konflikte e gjakderdhje në veri të lumit Ibër”!

Pasi na qenka kështu, pse Albini nuk po vepron sipas kopetencave atëher, me i arrestuar “ata”!

Apo edhe këto fjalë janë nga retorika e tij prej mashtruesi ordiner sikurse ato “mualifet” në Kuvend për “plane sekrete” për ndarjen e Kosovës!

Ik n’shpi Albin se u bëre “rrezil” duke rrejt!

Zafa.

Related posts

Osmani: S’flirtoj me VV, kam raporte me shumicën e deputetëve të LDK-së që pajtohen me mua

dardanianews

Ramiz Lladrovci “godet” Fatmir Limajn, e përshkruan si çoban me 10 dele

dardanianews

Gazeta kroate: Nëse s’e dini, Serbia e njohu ‘de facto’ Kosovën, Vuçiqi do ta detyrojë Bërnabiqin ta nënshkruajë marrëveshjen

dardanianews