19.3 C
New York
June 15, 2024
DardaniaNews
ShowbizStili

“Gruaja ime vishet dhe del për të bërë seks me mësuesin e djalit tonë, ndërsa mua më..”

E dashur Deidre: Ditën që unë dhe gruaja ime ramë dakord të punonim për martesën tonë, ajo filloi një lidhje me mësuesin e pianos, së djalit tonë.

Unë kam bërë gjithçka për ta mbështetur, por ajo ma kthen të gjitha në fytyrë, nuk di cfare te bej.

Unë jam 38, ajo është 36 dhe ne jemi të martuar për dhjetë vjet. Djali ynë është tetë vjeç dhe kohët e fundit filloi të mësojë piano.

Ne të dy kemi punë me taksa, kështu që punojmë me orë të gjata dhe rrallë kalojmë kohë së bashku.

Seksi doli nga dritarja disa vite më parë. Ne ishim gjithmonë shumë të lodhur – ose kështu mendoja.

Kur kuptova se po ndaheshim, thashë se duhej ta trajtonim këtë, kështu që ramë dakord të uleshim për të folur siç duhet për marrëdhënien tonë.

I thashë se gjërat duhet të ndryshojnë. Të dy ramë dakord t’i kushtonim më shumë kohë njëri-tjetrit dhe se ishte e rëndësishme të bëheshim sërish intim.

Atë natë, ajo doli – gjoja me një mik.

Në fakt, ajo takoi mësuesin e pianos të djalit tonë – një burrë rreth të 20-ave, të cilin e kisha mirëpritur në shtëpinë tonë.

Disa javë më vonë ajo më tregoi për këtë çështje.

Por në vend që të thoshte se do t’i jepte fund, ajo më fajësoi mua që e shtyva në krahët e tij.

Ajo pretendoi se martesa jonë vdiq vite më parë dhe se ne po qëndronim së bashku vetëm për hir të djalit tonë dhe për të ruajtur stilin tonë të rehatshëm të jetesës.

Tani ajo vishet për të dalë dhe për të bërë seks me të, gjë që dhemb shumë.

Më duhet të qëndroj brenda dhe të kujdesem për fëmijën. Ndihem i përdhosur, i përdorur dhe krejtësisht i mjerë.

Ajo nuk do të divorcohet – ajo e di se nëse e bën do të humbasë kujdestarin e saj të rregullt dhe biletën e vaktit. Dhe nëse largohem, nuk do të jem me djalin tim, i cili është e vetmja gjë e mirë në jetën time.

Deidre thotë: Sjellja e gruas suaj është e paarsyeshme, egoiste dhe mizore.

Ju keni qenë të durueshëm – shumë i durueshëm – por askush nuk mund të pritet që ta durojë këtë në një martesë.

Gruaja juaj po përfiton nga dashuria juaj për djalin tuaj.

Nëse marrëdhënia juaj ka mbaruar, ajo duhet t’ju lirojë.

Ndarja nuk do të thotë që nuk do ta shihni ose nuk do të keni një marrëdhënie të mirë me të.

Në fakt, të jetosh në një mjedis si ky nuk mund të jetë mirë për të.

Është koha që ju t’i tregoni asaj se si ndiheni dhe se kjo marrëveshje duhet të marrë fund.

Ju mund të bëni kërkesë për divorc.

 

Related posts

Arrestohet ish-bashkëshorti i Drenusha Latifit

dardanianews

Cili është futbollisti më seksi shqiptar? Alesia Bami tregon se kush e mban ‘stafetën’

dardanianews

“Nuk lidhem me varfanjakë” – Modelja shqiptare që trazoi rrjetin thotë se i dashuri i bleu shtëpi 300 mijë euro

dardanianews