19.3 C
New York
June 15, 2024
DardaniaNews
LajmeSociale

Gruaja lë burrin të flejë jashtë ne acar si dënim për tradhëtinë

Një grua ndau në historinë e saj se si burri me të cilin ishte martuar për 11 vjet nuk ishte aq i besueshëm apo besnik sa e kishin bërë të besonte. Tani ajo po pyes veten nëse reagimi i saj për të mësuar lajmet e papritura ishte mbi krye.

Gruaja zbuloi se burri i saj e kishte tradhtuar në mënyrë seriale.“Jam në tronditje të plotë për momentin. Duart po më dridhen edhe duke shkruar këtë,” filloi ajo postimin e saj. “Kam zbuluar se burri im prej 11 vitesh ka bërë një jetë të dyfishtë dhe ka bërë diçka kaq të neveritshme”.

Gruaja tregoi se burri i saj punon si shofer kamioni dhe shpesh është jashtë me kamionë për muaj të tërë. “Ai nuk ka pse të jetë i ikur kaq gjatë, por ai më ‘siguron’, duke më thënë se do të na ndihmojë të bëjmë më shumë para,” shkroi ajo, duke pranuar se “nuk mendoi asgjë për këtë” – derisa më në fund ajo kuptoi se nuk kishte para shtesë për t’u gjetur, pavarësisht orëve shtesë që supozohej se kishte kaluar duke punuar nga ana e tij. “Ai ka fituar të njëjtën shumë parash që kur filloi të transportonte kamionë. Ai nuk ishte jashtë muajsh në atë kohë. Ai nuk ka bërë më shumë para. Pra, ku shkoi koha shtesë?” – pyeti gruaja.

Të vërtetën fatkeqe ia zbuloi një mik i bashkëshortit të saj.

“Ai jo vetëm që më ka tradhtuar me disa, por ka vrapuar dhe ka pasur një lidhje me vajzën e shokut të tij”, zbuloi ajo.

Gruaja pretendoi se ishte krejtësisht e verbër nga lajmi për tradhtinë e përsëritur të burrit të saj. Kur ai më në fund erdhi në shtëpi, ajo tregoi se ishte aq e “neveritur” sa nuk mund ta shikonte.

“E bëra të paketonte gjërat dhe i thashë të largohej”, ka shkruar ajo. “Ai ka telefonuar dhe dërguar mesazhe pa ndërprerje duke thënë se është jashtë në të ftohtë në kamionin e tij dhe se nuk dëshiron të marrë një hotel.”

Pavarësisht zemërimit të saj, gruaja ishte e shqetësuar se përgjigja e saj ishte paksa ekstreme, veçanërisht duke pasur parasysh temperaturën e ftohtë. “Një pjesë e imja ndihet keq për shkak të motit”, tha ajo. “Pjesa tjetër e imja thjesht dëshiron t’ia lërë ujqërve dhe elementëve.”

“Unë nuk di çfarë të bëj. Unë jam e çmendur tani. Ndihem shumë e tradhtuar,” vazhdoi ajo. “Jeta ime po shkatërrohet para syve të mi. Fjalët nuk mund ta përshkruajnë dhimbjen që ndjej.”

Gruaja shkroi duke pyetur nëse reagoi e tepruar dhe duke kërkuar këshilla se si të ecë përpara. Ajo nuk dëshiron ta lejojë atë të kthehet në shtëpinë e tyre, por duke qenë se të dy kanë pronësinë e shtëpisë, ajo është e shqetësuar për ligjshmëritë.

Related posts

A ka shtet këtu? Kjo pamje është te Hani i Dilit

dardanianews

Kosova hedh hapin e madh drejt NATO-s: Lëvizja “e zgjuar” e Prishtinës

dardanianews

Ambasadori palestinez në Serbi: Ministrat e Jashtëm arabë u mblodhën të hënën, do të marrim masa ndaj Kosovës

dardanianews