22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Kulturë Sociale

Hoxhë Drilon Gashi: Mbulimi i femrës është traditë arabe, s’ka të bëjë me fenë myslimane

Hoxha nga Peja, Drilon Gashi, thotë se mbulimi i femrës është traditë arabe dhe nuk ka asgjë të bëjë me fenë myslimane

Ai thotë se traditat arabe po shiten si fe.

Traditat arabe na shiten si fe, nuk është fe që gratë në një vend, burrat në një vend, është traditë arabe, duke u frikësu që ne nuk i lëjmë bashkë me pësu apo punu bashkë vijmë deri te kundërvajtja seksuale”, ka deklaruar Gashi në ATV.

Related posts

“Unë s’du me hy n’burg”/ 3 familjarë të Hashim Thaçit punësohen në RTK, reagon Jeta Xharra

dardanianews

Në cilin medium po shkon Xhemajl Rexha, pasi e konfirmoi se po e lë KTV’në

dardanianews

Kryetari i Athinës kujton kohën kur Rugova hëngri në shtëpinë e tyre në Greqi

dardanianews