11.1 C
New York
May 8, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Ibrahim Kelmendi i gëzohet shkuarjes së Thaçit në Hagë: Urime çlirimi…!

Ish-kreu i LPK-së, Ibrahim Kelmendi ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës nga Specialja për presidentin e vendit, Hashim Thaçi.

Pak pasi Thaçi bëri të ditur se iu është konfirmuar aktakuza dhe ka dhënë dorëheqje nga posti i presidentit, Kelmendi në Facebook ka shkruar “Urime Kosovë për çlirimin nga gjarpri”.

Përveç presidentit, dorëheqje ka dhënë pas konfirmimit të aktakuzës edhe kreu  i PDK-së, Kadri Veseli.

Aktakuza dje iu është konfirmuar edhe ish-kreut të Kuvendit, Jakup Krasniqit dhe shefit të grupit parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi

 

Related posts

Rasti unik i zyrtarit kosovar që merr shtatë paga në muaj

dardanianews

Deklarata për ndarjen e Kosovës, edhe presidenti Thaçi i reagon ashpër analistit amerikan

dardanianews

Ekskluzive: Anton Quni thotë se është kandidat për kryetar të LDK’së

dardanianews