16.1 C
New York
April 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Analisti Muja: Grenell e Thaçi s’janë më, Kosova do të frymoj lirshëm

Analisti Armend Muja, ka komentuar zhvillimet e fundit në SHBA, ku sipas të gjitha gjasave demokrati Joe Biden do të zgjidhet president i ardhshëm i Amerikës.


Muja ka shkruar në Facebook se ky është lajm i mirë për Kosovën dhe botën. Fitoren e Biden, Muja e ka ndërlidhur edhe me Qeverinë e Kosovës, derisa ka thënë se këto ishin ditë të hidhura për të, pasi siç është shprehur ai, “dy hisedarët kryesor te saj – hohstapleri Grenell dhe ish-Presidenti Thaçi nuk janë në skenë”.

Tutje, Muja ka thënë se Kosova do të fillojë të frymojë lirshëm, shkruan Reporteri.

“Jo Biden, President i SHBA-se: Sic pritej, Joe Biden President. Lajm i mire per boten e Kosoven. Keto dite ishin te hidhura edhe per Qeverine Hoti. Dy nga hisedaret kryesor te saj – hohstapleri Grenell dhe ish-Presidenti Thaci nuk jane ne skene. Ceshtja e Kosoves nuk eshte me e hapur, ajo eshte e mbyllur. Kosova do te filloj te frymoj lirshem”, ka shkruar Muja. /Reporteri.net

 

Related posts

Ibrahim Kelmendi dëshmon në Gjykatën Speciale, ja për çfarë e akuzon rëndë Baton Haxhiun

dardanianews

Këshilltari i Vjosa Osmanit demanton Veliun e PDK-në, tregon kush i kishte kërkuar asaj për të përkthyer për Thaçin

dardanianews

Zeka: Albin Kurti e Albulena Haxhiu e takuan disa herë fshehtas kryeprokurorin e Speciales, i kërkuan të veprojë

dardanianews