4.9 C
New York
January 30, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajmeShëndetësi

Itali/ Foshnja 50 ditëshe dhe një tjetër fëmijë shërohen nga koronavirusi, njëri ende në spital

Ndërsa numri i viktimave dhe të infektuarve me vazhdon të rritet, koronavirusi në Italinë fqinje nuk ka kursyer as fëmijët.

Aktualisht një foshnje 50-ditëshe ka dalë ditën e sotme nga spitali Meyer i Firences. Ajo ishte shtruar pasi kishte rezultuar pozitive me koronavirus, por tani është mirë dhe duke e rikthyer në shtëpi.

Po ashtu edhe një vogëlushe dyvjeçare nga Lucca ka dalë nga spitali dhe është kthyer në shtëpinë e saj, pasi e kapërceu prekjen nga koronavirusi, shkruajnë mediet italiane.

Ndërkohë në spitalin pediatrik fiorentin mbetet i shtruar një vogëlush 11-muajsh, i cili ishte dërguar aty të enjten, pasi edhe ai ka rezultuar pozitiv ndaj testit për koronavirus.

360grade.al

Related posts

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

dardanianews

Putin përplaset me Kancelarin gjerman për rastin e Kosovës: “NATO bombardoi Jugosllavinë”, “E ndalëm gjenocidin”

dardanianews

Vetëm tri hurme në ditë mund t’ju mbajnë larg këtyre sëmundjeve

dardanianews