18.9 C
New York
June 19, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Bashkëluftëtari i Sali Çekajt godet rënd “komandantet e Rognerit”

KRIMBAT E PAVARESISE DHE SHTETIT LIGJORË!

Hetim ndërkombëtar për organizaten kriminale SHIK, dhe partitë e PAN-it dhe hajnat e Rognerit dhe Fondet e Luftes, Këto dy ditë po ndëgjojme dhe lexojnë reagime dhe lehje qenesh kunder z. Donika Gërvalla-Schwarz, e cila ka kurajon dhe guximin të kerkoi ngjarjen e turpshme dhe tradhëtare të vrasjeve politike të figurave të nderuara të LDKse, eprorë dhe ushtarak të krahut institucional dhe gazetar që denoncuan këto vrasje makabre. E gjithë kesaj i ka parapri nji plan dhe strategji e pregaditur mirë nga pushteti i Tiranes( Nano- Klosi), me kreret e të majtes Enveriste në Mergat( Xh. Haliti, I. Kelmendi, B. Islami, H. Thaqi…) për eliminimin dhe dobësinin e të djathes LDK-se dhe ish presidentit historik Dr. I. Rugova. Po kjo garnitur politiko-kriminale ka bërë PUÇ mbi organizimin e UÇK-se si mbrenda dhe jashtë, -Ju përpiluat LISTAT e ZEZA, për eliminim fizik e politik të atyre që sot akuzohi nga Haga, – Ju vrarë, blete dhe kërcnuat dëshmitar, –

u vratë kol.dhe MM se Luftes Ahmet Krasniqin, – Pse janë në burg dhe çka deklaruan vrasesit me pagese Shkumbin Mehmeti, Bedri Krasniqi, Florim Ejupi,të vraret Ruzhdi Shaqiri, Agron Sylejmani, Qerim Kelmendi, , kush i paguante dhe kë kishin në thumb për ta vrarë, kush fshihet pas tyre dihet, janë kapsit dhe hajdutet milioner të Shtetit që 20-vite, – Pse derdhin lotë krokodili pêr Gjykaten e Hages, aty janë gjyqtar dhe prokuror nga shtetet mike nga ( SHBA, Gjermani, Angli, Francë), janë me integritet dhe profesionist të njohur, -Pse kanë frige nga Gjykata nëse janë të paster, pse paguhen MILIONA për mbrojtje, ata akuzohen për vrasjen e Shqiptareve dhe jo Serbeve, -Pse nuk i shpenzojnë milionat e vjedhura, zhvatur nga Shteti, -Në Hagë është mashtrim sepse aty nuk akuzohet UÇK-së por individ që në emer të UÇK-se kanë kryer veprime kriminale kjo dokumentohet nga sherbimet e Gjermanise dhe SHBA, – Pasiqe qenkan „ Patriot“, pse nuk e paditen Serbin për krime dhe gjenocid ndaj Shqiptareve, – Çka ju ofroi Shteti familjeve të vrarve pos punësime për të ua mbyllë gojen dhe ndonji post, Pse hesht LDK-se e cila është e goditur, dhe ish kryetari z. Mustsfa paturpshem kerkon nga Shteti garanca për lirim dhe mbrojtje në liri, ndersa në fushat elektorale për vota thoshte SHIK-u kriminal dhe PDK-se zhvatese e Shtetit dhe mbrojtese e krimit, mashtrim se jo mahi. Ai që ka gjak e gjen Shqiptari kurrë nuk thotë që UÇK-se është kriminale,por janë element dhe eksponent kriminal, haraqëgji që e njollosen atë gjak e sakrificë sublime të bijeve dhe bijave të Kosoves. KRIMI KA EMER – MOS NDËSHKIM NGA DREJTËSIA! Osman Ferizi,05.05.2021.

No description available.

No description available.

Related posts

Kryetari i OVL-UÇK e fyen keq Albin Kurtin

dardanianews

Lajmi i fundit: Dënohet Sami Lushtaku

dardanianews

LAJMI I FUNDIT: Arrihet koalicioni në mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

dardanianews