13.6 C
New York
April 13, 2024
DardaniaNews
FeaturedShëndetësi

Italia merr frymë nga koronavirusi? Kjo foto të bën optimist

Në Parma, për herë të parë, dhoma e urgjencës është boshatisur. Kjo u raportua nga komisari rajonal për urgjencën shëndetësore Sergio Venturi.

Në Emilia-Romagna, shërbimit i ambulancës ka rënë në mënyrë të përgjithshme. Në Piacenza të dielën ka pasur vetëm 57 shërbime të ambulancës, shifra më e ulët që nga 4 marsi. Kulmi ishte më 16 mars me 157 shërbime.

Related posts

“Ju dua të gjithëve” u thotë Steven Seagal presidentit Putin dhe aleatëve të tij (VIDEO)

dardanianews

“The Objective”: Spanja po e përgatit kthesën historike për pozicionin karshi Kosovës

dardanianews

Raka: Gripi sezonal, hapja e shkollave dhe kafeterive kërcënuese për përhapjen e Covidit

dardanianews