25.4 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Ndërron jetë kardiologu i njohur kosovar

Pas një sëmundje të shkurtër, ka ndërruar jetë kardiologu i njohur kosovar, Sami Gjokaj.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë Basri Sejdiu.

”Me dhembje dhe pikëllim pranova lajmin për ndarja nga jeta të kolegut, mikut dhe bashkëpunëtorit tonë, dr. Sami Gjoka, i cili dha kontribut të shquar për zhvillimin e kardiologjisë invazive në QKUK.Humbëm një mjek të vyer dhe profesional, ai nuk kurseu asgjë, me të vetmin qëllim, që pacientëve t’u ofroheshin shërbime profesionale shëndetësore.Ngushëllime familjes dhe miqve!

Prehu ne paqe koleg Sami, të qoftë i i lehtë dheu i Kosovës” thuhet në njoftimin e dhimbshëm./Indeksonline/

Related posts

Bekim Jashari: Jam i lënduar nga populli im, për të cilin familja ime ka dhënë jetën

dardanianews

Serwer tregon se çka mund të ndodhë nëse Albin Kurti nuk lejohet të kandidojë në zgjedhje

dardanianews

Princit të mafies që po investonte në Shqipëri i sekuestrohen qindra milionë euro!

dardanianews