22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Ndërron jetë kardiologu i njohur kosovar

Pas një sëmundje të shkurtër, ka ndërruar jetë kardiologu i njohur kosovar, Sami Gjokaj.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë Basri Sejdiu.

”Me dhembje dhe pikëllim pranova lajmin për ndarja nga jeta të kolegut, mikut dhe bashkëpunëtorit tonë, dr. Sami Gjoka, i cili dha kontribut të shquar për zhvillimin e kardiologjisë invazive në QKUK.Humbëm një mjek të vyer dhe profesional, ai nuk kurseu asgjë, me të vetmin qëllim, që pacientëve t’u ofroheshin shërbime profesionale shëndetësore.Ngushëllime familjes dhe miqve!

Prehu ne paqe koleg Sami, të qoftë i i lehtë dheu i Kosovës” thuhet në njoftimin e dhimbshëm./Indeksonline/

Related posts

Albulena Haxhiu e ashpër me LDK-në: Nuk po mund të shkëputen nga Thaçi e PDK!

dardanianews

Lajmi i fundit: shkarkohet presidenti Meta me 105 vota pro, tani topi është në Kushtetuese

dardanianews

Gani Geci ‘e kall’ nejën në odë, këso vallëzimi s’keni parë ndonjëherë (Video)

dardanianews