19.3 C
New York
June 15, 2024
DardaniaNews
Showbiz

“Jam nga Gjermania” – videoja e Ardian Bujupit ku mohon origjinën bëhet virale në TikTok

Ardian Bujupi tashmë dihet se është një këngëtar me origjinë nga Kosova që jeton dhe vepron në Gjermani.

Ai së fundmi u ndalua në rrugë nga një tiktok-ere, ku ia parashtroi disa pyetje.

Pyetjet ishin rreth jetës së tij, gjersa ai zbuloi se është këngëtar dhe se vjen nga Gjermani.

 

Kjo përgjigje e artistit shqiptar duket se irritoi fansat e tij, të cilët i reaguan ashpër në komente.

Videoja u bë virale dhe u shpërnda gjithandej, ndonëse artisti i kishte kërkuar vajzës në fjalë që ta fshinte.

Lexo po ashtuTë gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Veç tjerash, nuk mungoi një reagim edhe nga Ardiani, me një postim të shpërndarë në Instagram.

Postimi i plotë:

“Për ata armiqtë që janë duke kërkuar gabime te unë, kot e keni. Unë jam rritur në Gjermani, kam fituar famë në këtë vend. Në intervistën e parë në jetën time për RTL, fjala e tretë ka qenë Kosovë.

Ajo vajzë në Dubai njeh shoqërinë time në Gjermani dhe më ka ardhur më shkurt të them ‘Germany’.

Po të kishte qenë intervista më e gjatë, unë kisha thënë ‘jetoj në Gjermani’, jam shqiptar etj etj’.

Siç e bëj gjithmonë”. /Telegrafi/

Related posts

“Besi kishte varësi…”/Megi Pojani zbulon arsyen e ndarjes së aktorit nga Xhensila

dardanianews

Publikohet një pjesë nga filmi i Bora Zemanit dhe Donald Veshajt

dardanianews

Jeta e Françeska Muratit jashtë shtëpisë së “Big Brother Vip” me bashkëshortin milioner

dardanianews