19.3 C
New York
June 15, 2024
DardaniaNews
LajmeLajme nga Bota

Moska, Krasnodarsky dhe rajone të tjera në zjarr: Rusia po përjeton sulme të fuqishme

Rusët kanë përjetuar në lëkurën e tyre një ndër sulmet më të fuqishme që ka realizuar Ukraina.

Këta të fundit kanë sulmuar brenda territorit rus katër objektiva të ndryshme.

Së pari, një rafineri nafte u sulmua në rajonin Krasnodarsky. Sulmi me dron shkaktoi zjarr të madh.

Gjithashtu edhe kryeqyteti rus, Moska është në zjarr. Një pallat gjashtëkatësh është në flakë. Sipërfaqja e zjarrit ka arritur në 4000 metra katrorë. Ende nuk raportohet për viktima. Për shuarjen e zjarrit është përfshirë edhe aviacioni.

 

Një zjarr i rëndë ka shpërthyer edhe në rajonin e Permit për shkak të një shpërthimi në një tubacion gazi, raportojnë mediat ruse.

Në vendbanimin Kueda u dogjën tanke hekurudhore. Zjarri tashmë ka nisur të përhapet edhe në banesa. Sipas të dhënave paraprake ka viktima.

Ndryshe, Ukraina kohët e fundit ka nisur të sulmojë objektiva brenda Rusisë si kundërpërgjigje ndaj pushtimit, i cili po hyn në vitin e tretë. /Telegrafi/

/Telegrafi/

 

 

 

Related posts

Enver Hoxha ka punuar më shumë se të gjithë për këtë ditë”, Rama: Në Shqipëri s’ka forcë anti-amerikane

dardanianews

Kuçi i reagon ashpër ministrit Bislimi: Kaq mund të bëjë dikush që gjithë jetën është tërhequr nga hunda

dardanianews

Saim Tahiraj reagon pas ftesës së VV-së dërguar PDK-së!

dardanianews