14.2 C
New York
June 24, 2021
DardaniaNews
Lajme Sociale

“Ka thanë që ja ka rreh çikën”, pasagjerja rrëfen si u përleshen në aeroplan miku e dhëndri

 

Një përleshje e pazakontë ka ndodhur gjatë të shtunës, në një aeroplan të linjës, Prishtinë – Basel.

E gjithë ngjarja është xhiruar nga një pasagjere. E njëjta në kushte anonime, pranoi të rrëfejë gjithë këtë incident për Klan Kosova.

E njëjta, tha për burrin rreth të 60-ave, se problem kishte bërë edhe para nisjes drejt shteti helen, aty ku ishte dashtë intervenimi i personelit të kompanisë së fluturimeve.

30 minutat e zgjatjes së këtij incidenti, ishin tronditëse për pjesën tjetër të udhëtarëve.

Nga mediat zvicerane gjatë të dielës u konfirmua se për këtë situatë të palakmueshme, janë arrestuar dy persona.

Related posts

Ndodh edhe kjo: diasporës kosovare s’i pritet të zbresin në tokë, kërcet grushti në aeroplan midis mikut e dhëndrit

dardanianews

Ambasada Amerikane: Urime Kosovë, mezi presim të punojmë me qeverinë Hoti

dardanianews

Armend Zemaj për herë të parë zbulon një bisedë mes Ibrahim Rugovës dhe Tahir Zemajt, ja çfarë i kishte premtuar presidenti

dardanianews