15 C
New York
September 26, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Kërcënohet me vrasje presidenti Thaçi

“Sot i zhdrypa preh tavani se në kuvend po flitet për ndarjen e Kosovës nga Hashim Broja le te dinë Hashim Broja a kushdo qoft ai se ende jemi gjallë pjesa e Veriut. Nuk e lejojmë ndarjen o Hashim Broja, dije se gjumin, gjumë stala me bo”, ka shkruar Boletini.Këtë postim, i dyshuari më pas e ka fshirë.Insajderi po ashtu kontaktuar edhe me Policinë e Kosovës lidhur me këtë rast mirëpo ende nuk ka marr një përgjigje.
Ndërkohë që në seancën e mbajtur gjatë ditës së djeshme, kryeministri në largim, Albin Kurti, tha se presidenti, Thaçi ka bërë një marrëveshje sekrete me Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA), për ndarjen e Kosovës.

Për këtë deklaratë të Kurtit, ka deklaruar edhe Departamenti Amerikan i Shtetit, ku ka demantuar se nuk ka një marrëveshje sekrete të tillë.

Related posts

Detaje se kush është Florim Ejupi, personi që tha se vrasësi i Tahir Zemajt gjendet brenda LDK-së

dardanianews

Libri i ri i Rexhep Qoses: Enver Hoxha dhe Skënderbeu, atdhetarët më të mëdhenj në historinë e kombit

dardanianews

DOKUMENT / Dëshmia e serbit: Idriz Rrecin e vrau Jovica Utviq, ja si ndodhi ngjarja

dardanianews