19.6 C
New York
June 7, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajmi i fundit

Tërmet në Elbasan, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë, ja magnituda

Një tërmet ka rënë para pak minutave në vendin tonë.

Lëkundjet me magnitudë, 3.6 të shkallës rihter kishin epiqendrën 5 km në Verilindje të Peqinit dhe 29 km në Jug të kryeqytetit.

Lëkundjen u ndjenë në disa qytete si Elbasan, Tiranë, Lushnje dhe Berat.
Sipas EMSC tërmeti kishte një thellësi prej 5 km dhe klasifikohet si tërmet i shkallës 4.

Related posts

Ministri ukrainas i mbrojtjes: Lufta përfundon në fund të vitit, na kanë ardhë armë të fuqishme amerikane

dardanianews

Dhëndri hakmerret ndaj nuses ditën e dasmës, publikon momentin ku e tradhton me kunatin e saj

dardanianews

Kurti ia kthen letrën Thaçit: Nuk e refuzojmë kërkesën tuaj – na sqaro insistimin tuaj për t’u marrë me çështje dytësore dhe tretësore

dardanianews