19.6 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Këshilltarja e Albin Kurtit: Amerika përmes Serbisë po sabotojnë Kosovë

Këshilltarja e kryeministrit në dorëheqje, Fellanza Podrimja përmes një status në Twitter ka akuzuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, aleatin kryesor të Kosovës, se kanë dalë në anën e atyre që po e sabotojnë vendin tonë me reagimet kundër taksës dhe reciprocitetit.Sipas këshilltares së Albin Kurtit, aleati kryesor i Kosovës po e përkrahë Serbinë në çdo formë të mundshme.Ndërkohë, duke arsyetuar taksën dhe reciprocitetin, ajo thirret në standardet e CEFTAs dhe ato të GATT.
Kjo është hera e parë që në një mënyrë një qeveri e Kosovës akuzon SHBA-në për sabotazh ndaj vendit tonë.“Pse po ja mbani anën Serbisë e cila në çdo mënyrë po e saboton Kosovën?”, shkruan nder të tjera ajo.

Related posts

Deklarata befasuese nga Tërmkolli: Kurti, kryeministri më i denjë deri më tani në bisedime

dardanianews

Reagon sërish Shkelzen Gashi, flet për luftën e UÇK-së dhe i ka dy fjalë për Albin Kurtin

dardanianews

Te shtrirë në shtratë dhe në momente intime, Kiara publikon fotografinë me joshëse pranë Luizit

dardanianews