11.2 C
New York
March 23, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajmeShëndetësi

Koronavirusi në Kosovë, infektologu Ahmeti: 2-3 javët e ardhshme janë vendimtare

Infektologu Sali Ahmeti thotë se situata aktuale në Kosovë pas shfaqjes së 15 rasteve me koronavirus është stabile. Thotë se deri më tani, në vendin tonë ky virus nuk ka shfaqur shumë agresivitet.

“Gjykuar në bazë të 15 rasteve që kemi virusi nuk shfaqet me shumë agresivitet”, tha Ahmeti i ftuar në emisionin Pressing në T7.

Ai mendon se nëse covid-19 ndjek një rrugë të ngjashme me viruset tjera, përhapja e tyre ndikon në zbutjen e sëmundjes.
Ai thotë se Kosova është në fazën e parë të koronavirusit dhe se javët e ardhshme janë vendimtare.

Related posts

Dalin pamjet: Si u sollën për herë të dytë dosjet e Speciales në zyrat e OVL të UÇK’së

dardanianews

Rekord i ri i zi me Covid19 në Kosovë, 546 raste të reja dhe 9 viktima

dardanianews

Zyrtarë të Koresë së Jugut thonë se Kim Jong un është ‘gjallë dhe mirë’

dardanianews